Cerrad Czarni Radom na drugim miejscu podczas III Memoriału Jana Rutyńskiego

Cerrad Czarni Radom kończą III Memoriał Jana Rutyńskiego na drugiej pozycji! W rozgrywanym turnieju w Lubinie, lepsi w finale okazali się gospodarze zawodów - drużyna Curpum, która po czterosetowym pojedynku sięgnęła po zwycięstwo w całej imprezie.

III Memoriał Jana Rutyńskiego oficjalnie zakończony. Po środowych (6 września) spotkaniach półfinałowych, dzień później nadszedł czas na decydujące pojedynki. W małym finale Espadon Szczecin zmierzył się z PGE Skrą Bełchatów, zaś w starciu o triumf w memoriale, Cerrad Czarni Radom stoczyli walkę z gospodarzem - Cuprum Lubin.

Punktualnie o 16:30 w hali RCS w Lubinie, rozpoczął się pojedynek o trzecie miejsce. Naprzeciw siebie stanęły zespoły, które dzień wcześniej przegrały pojedynki półfinałowe: Espadon Szczecin oraz PGE Skra Bełchatów. Lepiej spotkanie rozpoczęli siatkarze ze Szczecina, którzy w premierowej odsłonie spotkania wygrali na przewagi 28:26. Drugi set również zakończył się po wyrównanej walce w końcówce seta. Tym razem więcej spokoju oraz konsekwencji wykazali bełchatowianie, którzy wygrali 26:24. Dwa kolejne sety padły jednak łupem Espadonu, który zwyciężył 25:23 oraz 28:26, a cały pojedynek 3:1.

Również cztery sety kibice zobaczyli w finałowym meczu. Do walki przystąpili Cerrad Czarni Radom oraz Cuprum Lubin. W tym meczu trener Robert Prygiel desygnował do pierwszego składu m.in. Jakuba Rybickiego, Jakuba Zwiecha oraz Jakuba Ziobrowskiego, dla którego był to pierwszy występ w tym okresie przygotowawczym.

Cerrad Czarni Radom w pierwszym secie od samego początku musieli gonić wynik. Bardzo dobrze prowadzona gra przez Michała Masnego dała prowadzenie gospodarzom (17:14). W decydującym fragmencie partii Cuprum prowadził nadal trzema punktami (21:18). Wojskowi dzięki ambitnej grze nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale stoczyli zażartą, a przede wszystkim zwycięską walkę w tym secie, triumfując 31:29.

Niestety siatkarze Cerrad Czarnych Radom nie zdołali w kolejnych odsłonach przeciwstawić się zawodnikom Cuprum, którzy triumfowali kolejno 25:17, 25:20 oraz 25:18, a w całym spotkaniu 3:1. Bardzo dobry występ w tym spotkaniu zaliczył atakujący WKS-u Jakub Ziobrowski, który zdobył dla swojego zespołu 21 punktów. Po stronie Cuprum Lubin najskuteczniejszy był Robert Taht - autor 15 punktów.

- Po tym turnieju mamy bardzo dużo materiału oraz dużo spostrzeżeń. Przed nami ostatni wolny weekend, ale na pewno przeanalizujemy naszą grę. Dziś zagraliśmy już trzeci mecz towarzyski i każdy z moich zawodników miał szansę pokazania swoich umiejętności. Jestem zadowolony z udziału w turnieju w Lubinie i dziękujemy gospodarzom za zaproszenie, do tak ważnego turnieju dla siatkówki w tym mieście - powiedział po finałowym meczu, szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Finał:
Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:1 (29:31, 25:17, 25:20, 25:18)
Cuprum Lubin: Pupart, Michalski, Patucha, Taht, Smoliński, Masny, Kryś (libero) oraz Hain, Makos, Gorzkiewicz
Cerrad Czarni Radom: Zwiech, Ziobrowski, Droszyński, Rybicki, Huber, Fornal, Wasilewski (libero) oraz Ostrowski, Żaliński, Kwasowski