Na plaży w Rybniku tuż za podium

Barek Malec tuż za podium w turnieju siatkówki plażowej w Rybniku. Zmagania zaliczane zostały do cyklu Plaża Open, będącego kwalifikacjami mistrzostw Polski.

Zawodnik Czarnych zagrał w duecie z Michałem Kądziołą. Był to dopiero drugi wspólny turniej tego teamu. Tydzień wcześniej Bartek Malec i jego partner w Przysusze zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z Ociepskim i Łukasikiem. Tym razem znaleźli się tuż za podium. Wywalczyli czwarte miejsce.

W pojedynku półfinałowym zmierzyli się z późniejszymi triumfatorami turnieju w Rybniku, Jędrzejem Brożyniakiem i Piotrem Janiakiem. Mecz zakończył się co prawda w dwóch setach, ale miała bardo wyrównany przebieg. Odsłony kończyły się wynikiem 19:21.

W meczu o trzecie miejsce także emocji nie brakowało. Tym razem rywalem pary Bartek Malec/Michał Kądzioła był duet Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz, turniejowa „jedynka”. Pierwszy set zakończył się wygraną zespołu Bartka Malca 26:24. Kilkanaście minut później  przeciwnicy doprowadzili do remisu. Tie-break również rozgrywany był na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się rywale.

Turniej w Rybniku był przedostatnim z cyklu Plaża Open. W najbliższy weekend siatkarze spotkają się w Białymstoku.