Pewne zwycięstwo. W niedzielę mecz o złoty medal!

Zespół RCS Cerrad Czarni Radom pewnie pokonał w sobotnim meczu Espadon Szczecin zapewniając sobie awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Spotkanie w Legionowie otworzył remis (4:4). Radomianie szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę (10:7). Obydwie drużyny popełniały błędy, ale to Wojskowi zachowali większy spokój (16:10). Pewny atak Tomasza Fornala zakończył pierwszą odsłonę (25:16).

Na początku drugiej partii na tablicy świetlnej widniał remis 3:3. Szczecinianie grali z poświęceniem, ale w akcjach wygrywało doświadczenie (10:7). Przy stanie 13:8 dla RCS Cerradu Czarnych Radom trener Kulikowski poprosił o chwilę przerwy dla swoich podopiecznych. Na dłużej w polu zagrywki zameldował się Michał Kędzierski (19:9). Siatkarze ze Szczecina popełnili błąd dotknięcia siatki i to radomianie mogli cieszyć się z wygranej w drugim secie (25:17).

Trzecią odsłonę rozpoczął udany atak Jakuba Zwiecha (1:0). Blok Bartłomieja Bołądzia dał siatkarzom RCS Cerradu Czarnych Radom cztery oczka przewagi (5:1). Bartłomiej Wójcik zaserwował asa i na tablicy widniał wynik 11:4. Radomianie grali zdecydowanie skuteczniej (18:11). Na koniec meczu szczecinianie popełnili błąd (25:17). MVP spotkania został uznany Michał Kędzierski.

W niedzielnym finale podopieczni Andrzeja Sitkowskiego zmierzą się z BBTS Bielsko-Biała.

RCS Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 3:0 (25:16, 25:17, 25:17)

RCS Cerrad Czarni: Kędzierski, Wójcik, Fornal, Bołądź, Zwiech, Ziobrowski, Filipowicz (libero) oraz Moniak, Wasilewski, Tyszko
Espadon: Cieśluk, Adamski, Sobkowiak, Podolski, Dudnikov, Rogowski, Hermann (libero) oraz Subocz, Ostrowski