Komplet punktów nad Łuczniczką

Sobotni mecz 29. kolejki PlusLigi przełamał serię porażek Cerrad Czarnych. Po 5-setowej wymianie z GKS Katowice siatkarze z Radomia pewnie pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz.

Mecz rozpoczął się po myśli radomian (2:0). Przy stanie 6:1 trener gości poprosił o czas dla swoich zawodników. Set miał jednostronny przebieg (13:2). Bydgoszczanie nie radzili sobie z mocną zagrywką Cerrad Czarnych Radom i to Wojskowi mogli cieszyć się z dziesięciopunktowej przewagi (20:10). Radomianie triumfowali po ataku Emanuela Kohuta (25:11).

Drugą partię otworzył remis (2:2). Goście zdecydowanie poprawili swoją skuteczność i objęli prowadzenie (6:8).  Po asie serwisowym Michała Kędzierskiego na tablicy z wynikami widniał wynik 18:16. Blok Tomasza Fornala Fornala i Emanuela Kohuta zakończył ten set (25:18). Trzecią odsłonę otworzyła doskonała seria zagrywek Wojciecha Żalińskiego (7:1). Po nieudanym ataku Davida Smitha goście zbliżyli się do gospodarzy na jeden punkt (16:15).Tę najbardziej wyrównaną partię zakończyła zepsuta zagrywka Wojciecha Żalińskiego (23:25).

Na początku czwartego seta silnym atakiem ze środka popisał się David Smith (1:0). Zawodnicy z Bydgoszczy nie poddawali się jednak i walczyli o każdą piłkę (8:10). Goście ryzykowali zagrywką i to się im opłaciło (16:18). Ostatnie słowo należało jednak do radomian, którzy wygrali 25:22. Najlepszym zawodnikiem spotkania został uznany Tomasz Fornal.

Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:11, 25:18, 23:25, 25:22)
Cerrad Czarni: Kędzierski, Kohut, Fornal, Bołądź, Smith, Żaliński, Watten (libero) oraz Ziobrowski, Gonciarz
Łuczniczka: Szczurek, Nowakowski, Yudin, Gromadowski, Sacharewicz, Katić, Czunkiewicz (libero) oraz Sieńko, Filipiak, Bobrowski