RCS Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 3:0

Przekonywujące zwycięstwo w pierwszym meczu rundy play-off Młodej Ligi odniósł zespół RCS Cerrad Czarnych Radom.

Goście w hali przy ul. Narutowicza zjawili się w mocno okrojonym składzie. Dlatego grający w najmocniejszym zestawieniu drużyna z Radomia nie miała najmniejszych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego szybko objęli wysokie prowadzenie. W pierwszej odsłonie wygrywali nawet 21:10!

Przebieg kolejnych setów miał identyczny przebieg. Goście jedynie na początku trzeciej odsłony raz objęli prowadzenie 2:1. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. RCS Cerrad Czarni wygrał partię rekordowo wysoki 25:9. Mecz trwał zaledwie ... 52 minuty.

- Nie mieliśmy żadnych problemów. Ważne jednak, ze chłopcy się nie dekoncentrowali i grali przez całe spotkanie na swoim poziomie - podsumował widowisko Andrzej Sitkowski. Szkoleniowiec zaznaczył, że nie zamierza martwić się tym, w jakim składzie przyjechał przeciwnik. - Cieszymy się z tej wygranej. Mamy jakiś bufor bezpieczeństwa przed rewanżem. Do Jastrzębia pojedziemy po trzy punkty - zapewnił trener RCS Cerrad Czarnych Radom.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Tomasz Fornal. Zawodnik z Radomia na swoim koncie zapisał 18 punktów. Bartłomiej Bołądź zdobył 13, a grający tym razem na przyjęciu Jakub Ziobrowski 10. Statuetkę dla najlepszego gracza odebrał jednak Michał Kędzierski, rozgrywający RCS Cerrad Czarnych Radom.

Rewanż odbędzie się 29 marca, w Jastrzębiu-Zdroju. W przypadku remisowego rozstrzygnięcia o awansie zadecyduje „złoty set”.

RCS Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:15, 25:9)

RCS Cerrad Czarni: Kędzierski, Ziobrowski, Zwiech, Bołądź, Fornal, Wójcik, Filipowicz (libero) oraz Laskowski, Moniak, Wasilewski

Jastrzębski Węgiel: Oziabło, Kukulski, Krysiak, Kraj, Nabiałczyk, Krawczyk, Hołdys (libero) oraz Błażej.