Kadeci tuż za podium mistrzostw Mazowsza

W rozegranym w Halinowie turnieju finałowym Mistrzostwa Mazowsza zespół kadetów Czarnych Radom zajął czwarte miejsce.

Pierwszy mecz, przeciwko ekipie MOS Wola Warszawa, w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Jaskulskiego był bardzo nerwowy. Zawodnicy popełnili sporo błędów własnych. Tymczasem zespół trenera Kamila Trzcińskiego przeważał szczególnie w elemencie bloku. Rywal odniósł pewne zwycięstwo. Dużo lepiej młodzi siatkarze z Radomia zaprezentowali się w dwóch pozostałych spotkaniach.

Potyczkę z Metrem rozpoczęli przed przegranego seta. W drugim secie na parkiecie było już zdecydowanie więcej walki. - W środkowej fazie seta do głosu doszli gracze Czarnych, odskakując swoim przeciwnikom. Przy stanie 24:20, zawodnicy Metra, chcieli odwrócić jeszcze losy tego seta i odrobili 3 punkty. Więcej jednak już nie dali rady i musieli uznać wyższość graczy z Radomia- relacjonował serwis mazowieckasiatkowka.pl

W trzeciej odsłonie górą byli ponownie gracze z Ursynowa, ale zawodnicy Czarnych czwartego seta rozpoczęli z dużą chęcią walki. W połowie seta radomianie wrzucili wyższy bieg i od stanu 13:13 doprowadzili do wyniku 18:13. Wypracowanej przez siebie przewagi nie oddali już do końca. O końcowym wyniku zadecydował tie break. Początek - jak w poprzednim secie - był wyrównany. Od wyniku 8:7 dla Czarnych stołeczne Metro wygrało cztery akcje z rzędu, ostatecznie wygrało do 11, a całe spotkanie 3:2.

Wyższość radomian uznać musieli natomiast zawodnicy MKS MDK Warszawa. Mecz zgromadzonym na hali w Halinowie dostarczył wielu emocji. W pierwszym secie Czarnym udało się zbudować kilkupunktową przewagę (16:9). W końcówce prowadzili nawet 23:18. I wtedy znakomitą serię odnotował przeciwnik, zdobywając siedem oczek z rzędu! W drugiej partii radomianie nie popełnili już wcześniejszego błędu. Zawodnicy Czarnych cały czas byli na prowadzeniu. Odwrotny przebieg miała trzecia odsłona. Wiele walki dostarczyła czwarta. Na parkiecie buzowały emocje. Sędziowie zmuszeni byli sięgnąć po kartki. Ostatecznie set ten na swoje konto zapisali zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Tak jak dzień wcześniej o końcowym wyniku zadecydował tie break. - Set piąty to powrót z dalekiej podróży graczy Czarnych. Przy zmianie stron przegrywali 4:8. Walczyli jednak do końca i po dramatycznej końcówce wygrali na przewagi 17:15 - informował portal mazowieckasiatkowka.pl. Mimo wygranej Czarni ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Tytuł wywalczyli siatkarze MOS Wola Warszawa, srebrne medale odebrali siatkarze Metro, a brązowe MDK Warszawa. Trzy pierwsze zespoły zagwarantowały sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Szansę na występ ma również zespół z Radomia. - Jeżeli w wyniku nie zgłoszenia kompletu zespołów z innych województw będzie wolne miejsce szanse na to są bardzo duże - zapewniła Dorota Papuda, kierownik biura Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Klub czeka na decyzję Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zespół kadetów w mistrzostwach Mazowsza wystąpił w składzie: Jakub Baranowski, Kacper Boruch, Hubert Bujak, Alex Chodakowski, Eryk Domagała, Adam Dybus, Oskar Grzanka, Maciej Kowalski, Oskar Prokopczyk, Bartłomiej Przybylski, Piotr Skałbania, Bartosz Sławiński, Stanisław Sowa, Marcel Szczęsny, Dominik Szymański, Wiktor Trzos, Jakub Wróbel i Jakub Żurowski.