Wygrana na zakończenie rundy zasadniczej

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Młodej Ligi U-23 w grupie B RCS Cerrad Czarni Radom pokonali PGE Skrę Bełchatów.

Ten mecz o niczym już nie decydował. Wiadomo było, że RCS Cerrad Czarni Radom zakończą sezon zasadniczy na 3. miejscu, natomiast PGE Skra co najwyżej mogła jeszcze w tabeli przeskoczyć ONICO AZS Politechnikę Warszawską, awansując z 6. pozycji na 5. Zwyciężyli radomianie, więc w tabeli nic się nie zmieniło.

W pierwszym secie dość długo wynik oscylował wokół remisu – najpierw z minimalną przewagą Czarnych, a później Skry. Przy stanie 10:11 radomianie jednak zdobyli 4 pkt z rzędu, po dwóch błedach bełchatowian oraz ataku Kacpra Kędry i bloku Krystiana Kozłowskiego. Dla gości jeszcze oczko zdobył Szymon Sztelma i... PGE Skra kompletnie stanęła. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego zdobyli 11! punktów z rzędu i wygrali 25:12.

Druga partia to zupełnie inna bajka. Podkręceni przez trenera Radosława Kolanka bełchatowianie grali już skutecznie, a radomianie byli rozkojarzeni tak wysoką wygraną w pierwszym secie i popełniali sporo błędów. PGE Skra prowadziła 2:1, 6:2, 9:3 i ekipa gospodarzy nie potrafiła jej powstrzymać. Po punktowym bloku Dawida Olszewskiego goście triumfowali 25:16.

Trzeci i czwarty set to już zacięta rywalizacja z minimalną przewagą jednego lub drugiego zespołu. Obie partie dla radomian (25:22, 32:30), którzy potrafili wygrać ostatnią część mimo straty aż 18 pkt po błędach, w tym 11 w wyniku zepsutej zagrywki. Czarni obronili 4 setbole, po czym zwycięsko zakończyli mecz za czwartym meczbolem.

Na najlepszego siatkarza spotkania wybrano Kacpra Wasilewskiego.

RCS Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:12, 16:25, 25:22, 32:30)

RCS: Czubiński, Wasilewski, Wójcik, Moniak, Kędra, Kozłowski, Harabin (libero) oraz Leszczyński (libero), Bagniuk, Laskowski, Lejko

PGE: Gościański, Hoszman, Olszewski, Marciniak, Sztelma, Węgrzyn, Stąsiek (libero) oraz Wójcik, Nowak, Jagiełło

(źródło: mlodaliga.pl)