Ćwierćfinał w Long Beach

Michał Bryl i Kacper Kujawiak dotarli do ćwierćfinału turnieju plażówki siatkowej Grand Slam należącego do serii World Tour w Long Beach.

Duet Radomskiego Centrum Siatkarskiego był bardzo blisko sprawienia sporej niespodzianki w Kalifornii i awansu do półfinału. Nie zdołał jednak pokonać pary Alex Ranghieri/Marco Caminati z Włoch i odpadł z rywalizacji tuż przed strefą medalową. Dwa pierwsze sety zakończyły się remisem. Pierwszego zwyciężyli rywale 21:16. Drugiego reprezentanci Polski 21:19.

O wyniku spotkania decydował więc tie-break. Od początku gra toczyła się punkt za punkt z delikatnym. W bardzo ważnym momencie seta Kacper Kujawiak i Michał Bryl objęli nawet prowadzenie 11:10. Rywale nie pozwolili im jednak zmienić biegu tego meczu. Ostatnie akcje należały do nich. Reprezentanci Polski przegrali tie-breaka do 13. Włosi w poprzedniej rundzie wyeliminowali Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak w pierwszej rundzie pokonali 2:1 (15:21, 21:19, 15:13) parę gospodarzy Taylor Crabb/Trevor Crabb. W drugiej - także w trzech setach - (25:23, 18:21, 19:17) wygrali mecz reprezentantami Rosji Oleg Stojanowskij/Artem Jarzutkin. Tymczasem w grupie awans zapewnili sobie po zaliczeniu jednego zwycięstwa i dwóch przegranych. Jedna z nich poniesiona została w drugim meczu przeciwko kolegom Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi, którzy bez porażki skończyli fazę grupową.

(fot:fivb.org)