Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Mistrz świata w barwach Cerrad Czarnych Radom

Mistrz świata w barwach Cerrad Czarnych Radom

12-05-2016 17:54


Mistrz świata w barwach Cerrad Czarnych Radom

Jakub Ziobrowski (na zdjęciu w środku) zawodnikiem klubu Cerrad Czarni Radom. Kontrakt mistrza świata i złotego medalisty mistrzostw Europy kadetów obowiązywać będzie przez trzy sezony.  

Zawodnik urodzony w 1997 roku jest wychowankiem klubu AKS V LO Rzeszów. Gra na pozycji atakującego i jest jednym z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia. W minionym roku bronił barw reprezentacji Polski, która odniosła  pasmo sukcesów. Kadeci wygrali Olimpijski Festiwal Młodzieży, zdobyli tytuł najlepszej drużyny Europy, w końcu triumfowali w mistrzostwach świata. To największy sukces reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej.

 Jakub Ziobrowski razem z kolegami z kadry w oficjalnych turniejach nie przegrali żadnego meczu. - Ten sezon był naprawdę udany. Wygraliśmy wszystko, co było tylko możliwe, bez żadnej porażki. Były to najważniejsze imprezy w moim życiu. Takie sukcesy na pewno motywują do dalszej ciężkiej pracy i budują wiarę w samego siebie. Sezon pozostawił po sobie wiele niezapomnianych wrażeń i wierzę, że to nie ostatni taki moment w mojej rozpoczynającej się karierze - zapewniał utalentowany zawodnik w jednym z wywiadów.

W sezonie 2015/2016 reprezentując Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale Jakub Ziobrowski z powodzeniem występuje w rozgrywkach I ligi. Zespół uczniów SMS na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy awansował do finału. Ponadto w barwach AKS V LO Rzeszów wywalczył złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Został uznany MVP turnieju finałowego, zapewniając sobie również tytuł  najlepszego atakującego,  także najlepiej zagrywającego. Jakub Ziobrowski ma 200 cm wzrostu.  

(fot:sportowefakty.wp.pl)
  


CZARNI TV
TABELA 2017/2018
    M Pkt
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle    
2.  

Asseco Resovia Rzeszów

   
3. PGE Skra Bełchatów    
4. Jastrzębski Węgiel    
5. Indykpol AZS Olsztyn    
6. Cuprum Lubin    
7. LOTOS Trefl Gdańsk    
8. Cerrad Czarni Radom    
9. ONICO AZS Politechnika Warszawska    
10.

 

GKS Katowice    
11. MKS Będzin    
12.

Espadon Szczecin

   
13. Effector Kielce    
14.   BBTS Bielsko-Biała    
15. Łuczniczka Bydgoszcz    
16. KS Aluron Warta Zawiecie    
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2017